Wiadomości

Data wiadomości: 23.03.2018

A może praca w korpo?
A może praca w korpo?
Korporacja

To jednak nie jest zajęcie dla każdego, dlatego jeśli zdecydujesz się na szukanie oferty pracy w Grupie Empik, Ikei, Google czy Telewizji Polskiej, przemyśl czy się do tego nadajesz.

Korporacje stoją otworem


Pokaźne, liczące się na rynku marki szukają fachowców zarówno z dziedzin humanistycznych, jak i ścisłych. Oczywiście, najbardziej pożądani są programiści, specjaliści IT oraz inżynierowie. Czasem pojawiają się jednak także oferty pracy dla osób znających branże HR, a także księgowych. Psychologowie mówią, że każdy, kto dobrze wykonuje swój zawód, nawet jeśli miałoby to być coś niszowego, znajdzie swoje miejsce na rynku pracy. Nie można się więc skreślać już na samym początku procesu rekrutacji i mimo wszystko składać CV.


Zalety pracy w korporacji


Praca w korporacji ma swoje wady, ale także szereg zalet. Przede wszystkim nie trzeba się martwić o rodzaj umowy, bo porządne, duże marki zatrudniają na bardzo dobrych  warunkach i nie wyrzucą pracownika po okresie próbnym. W takich miejscach w pracownika się inwestuje i jeśli jesteś młody oraz kreatywny, to możesz liczyć na dłuższą karierę. Pracownicy otrzymują również szereg bonusów, poza cyklicznym wynagrodzeniem. Często w ramach premii i dodatków przyznaje im się karnety na siłownię, bilety na koncerty oraz na inne rozrywki. Organizowane są również liczne bankiety, spotkania towarzyskie czy imprezy, które mają zbliżyć do siebie pracowników, uświadomić ich, że są jednym dużym zespołem wspólnie pracującym na sukces firmy.


Liczne wyjazdy służbowe


Praca w korporacji,  na takim stanowisku, jak programista, grafik albo w sektorze np. zarządzania, nie wspominając już o wyższych stanowiskach, jak np. menadżer, wyjazdy służbowe zdarzają się dosyć często. I jak zwykle, jednym to odpowiada, innym nie za bardzo, ponieważ są gośćmi w swoim domu. Z drugiej jednak strony, bezpłatnie zwiedza się wiele krajów, poznaje nowych ludzi. To więc praca dla obieżyświatów i ciekawskich. Korporacja może być stylem życia, mimo iż wyciska z człowieka ostatnie soki, to jednak odwdzięcza się darmowymi bankietami i życiem na cudzy rachunek.


Kto znajduje pracę?


Korporacje światowych marek, jak np. Coca Cola czy Google znajdują się zwykle w dużych miastach. Tam mają swoje oddziały, ale oferty pracy można łatwo znaleźć w internecie. Pracę w korporacji znajdą programiści i graficy, ale także specjaliści HR oraz fachowcy z branży elektroniki. Poszukiwane są jednak zwykle osoby ukierunkowane z doświadczeniem w różnych dziedzinach. Warto choćby wspomnieć o firmie TVN, gdzie bez wątpienia znajdą pracę dziennikarze oraz np. ci, których zajmuje konsulting i doradztwo. Możliwości jest sporo, ale wymóg jest jeden – doświadczenie i umiejętności na wysokim poziomie.


Przeczytaj także:

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasz przedstawiciel odpowie na nią w najbliższym czasie.

Pozdrawiamy Zespół Światpracy.pl"