Wiadomości

Data wiadomości: 12.03.2018

Jakie będą oferty pracy w 2018 roku?
Jakie będą oferty pracy w 2018 roku?
Praca w 2018

W pewnym ogólnym zarysie istnieją szansę przygotowania się na przyszłe miejsca pracy. O tym, że z pewnością będzie potrzeba informatyków oraz programistów, wszyscy już wiedzą, lecz czy w innych branżach należałoby się spodziewać przełomów? Warto to przeanalizować.Motoryzacja czy pomoc socjalna?


Motoryzacja, a także energetyka okażą się być trafionym celem dla osób, które poszukują pracy w tych sektorach. Głównie mowa o specjalistach z wykształceniem inżynierskim, lecz znajdą się z pewnością również oferty dla mniej wykwalifikowanych kandydatów. Istotnie dużo ofert pracy pojawi się także w sektorze: medycyna. Chodzi przy tym nie tylko o lekarzy, ale także pielęgniarki, a nawet chętne osoby z działu pomoc socjalna. W Polsce zacznie bowiem być zauważalna podobna sytuacja, jak w krajach zachodnich. Starzejące się społeczeństwo potrzebuje opieki medycznej oraz socjalnej. Ludzie młodzi nie mają ochoty i nie dysponują czasem, aby zajmować się osobami starszymi. Szpitale i domy opieki zaczną zdecydowanie chętnie zatrudniać geriatrów, na których dziś jest spore zapotrzebowanie na rynku.

Nie bez znaczenie będzie także motoryzacja. Ten sektor od kilku lat przeżywa rozkwit i szacuje się, że ta tendencja się utrzyma. Będzie potrzeba takich pracowników, jak mechanik samochodowy czy doradca klienta. Nie słabnie popyt na zakup nowych, jak i używanych samochodów, choć znacznie wzrosła w tym zakresie konkurencja.


Zabiegi upiększające


Fryzjerstwo, pielęgnacja i kosmetologia również notuje dziś duże zyski. Klientów na tego typu usługi nie trzeba dużo szukać. Zabiegami pielęgnacyjnymi zaczynają się interesować także osoby, które niekoniecznie dysponują pełnymi portfelami. Fryzjer oraz kosmetyczka to coraz częściej poszukiwane zawody, aczkolwiek w tej branży trzeba się sprawdzić. Rosną też zarobki osób na tego typu stanowiskach.


Transport i spedycja


Logistyka i transport to kolejna branża, gdzie odnotowuje się spore zyski. Sprzedaż międzynarodowa kwitnie, a rosnąca konsumpcja wymusza konieczność sprostania potrzebom klientów. Także handel będzie miał trochę więcej do powiedzenia. Szczególnie ze wschodnim światem oraz dalekimi Chinami. Kwitnie również spedycja i usługi transportowe. Kierowcy, szczególnie ciężarówek,  nie powinni narzekać na brak zajęcia.


Matematyka i biotechnologie


Osoby wykształcone w kierunkach ścisłych i matematycznych mogą oczekiwać na wysokie zarobki w branżach inżynieryjnych. Poszukiwani są już nawet studenci tych kierunków, dlatego wciąż wiele się mówi o potrzebie edukowania młodych ludzi w zakresie matematyki, fizyki czy też nauk przyrodniczych.


Spawacz w Polsce lub za granicą


Województwo pomorskie może w nadchodzącym roku potrzebować takich specjalistów, jak spawacze, ślusarze, elektrycy czy mechanicy. W tym zakresie ofert pracy nie brakuje również za granicą. Potrzebni są wszyscy fachowcy bez konieczności biegłego porozumiewania się w danym języku.


Przeczytaj także:

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasz przedstawiciel odpowie na nią w najbliższym czasie.

Pozdrawiamy Zespół Światpracy.pl"