Wiadomości

Data wiadomości: 27.01.2018

Pasja czy praca?
Pasja czy praca?
Połączenie pasji z możliwością zarabiania

Czy oferta pracy w administracji publicznej to na pewno szczyt marzeń?


Nieprzeciętne oferty pracy zdarzają się niezwykle rzadko, a jeśli już się pojawią to na jedno miejsce przypada setki kandydatów. Konkurencja jest tak duża, że czasem wręcz odechciewa się aplikować. Specjaliści zajmujący się rynkiem pracy mówią, że zawsze trzeba dążyć do tego, aby nasze obowiązki miały więcej wspólnego z pasją, aniżeli koniecznym przymusem. Czy to jednak możliwe? Jak znaleźć pasjonującą pracę w takim województwie, jak warmińsko-mazurskie, lubuskie czy podkarpackie, gdzie bezrobocie stanowi główną bolączkę mieszkańców? A jednak się da. Na szczęście nie każdy z nas lubi pracę biurową w sektorze np. administracja bądź kadry. Głośno było o kobiecie, której zajęciem było obserwowanie lasów z wysokości ciasnej wieży. Im prędzej udało się jej wypatrzyć pożar, tym szybciej zareagowały służby gaśnicze, miała więc świadomość, że jej codzienne obowiązki są ważne. Ktoś, kto kocha swoją pracę, zawsze chętniej będzie się nią zajmował bez względu na zarobki.

A może nowy zawód – tester ofert pracy?


Na świecie nie brakuje dziwacznych zawodów. Należy do nich z pewnością ugniatacz pasażerów lub kobiety wcielające się w rolę syren w akwarium. To oferty pracy dla osób, które charakteryzują się dość specyficznymi umiejętnościami. Ciężko nabyć je na uczelni czy kursie. Zwykle więc tego rodzaju oferty pracy cieszą się dużym zainteresowaniem i są dość dobrze płatne. W Polsce jednak rzadko zdarzają się takie perełki. Raczej mamy do czynienia z czymś mniej niezwykłym, jak pracownik fizyczny czy księgowa, choć najczęściej jednak na portalach ogłoszeniowych poszukiwany jest przedstawiciel handlowy. Praca pracy nie równa, szczególnie jeśli mowa o konkretnej przestrzeni geograficznej. Jasne jest, że ochroniarz w Warszawie zarobi więcej, niż pracownik ochrony w Olsztynie czy w tak prowincjonalnym mieście, jak Ełk. Dużo bardziej zaskakujące są jednak różnice w zarobkach pomiędzy konkretnymi krajami. Dla przykładu realizator dźwięku w Krakowie otrzymuje znacznie mniejsze wynagrodzenie, niż ten sam pracownik w USA. Różnica jest tak duża, że aż warto ujawnić ich zarobki, ponieważ w Los Angeles stawka dzienna to nawet 400$.


Dość dużą popularnością cieszą się oferty pracy testerów i smakoszy. Ich zadanie jest jednak czasem mało atrakcyjne. Angielska firma Mark $ Spencer zatrudnia bowiem testera karmy dla zwierząt. Bywają spotykane także inne, nieco smaczniejsze oferty pracy, jak tester gum do żucia czy tester chipsów. Jeden z pierwszych testerów zjeżdżali wodnych po pewnym czasie z własnej woli zrezygnował z pracy, więc wciąż warto szukać niecodziennych ofert, ponieważ mogą być akurat dostępne.

Przeczytaj także:

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasz przedstawiciel odpowie na nią w najbliższym czasie.

Pozdrawiamy Zespół Światpracy.pl"