Wiadomości

Data wiadomości: 12.03.2018

Praca w sezonie zimowym
Praca w sezonie zimowym
Oferty pracy w sezonie zimowym

Branża budowlana też lepiej funkcjonuje wiosną i latem, ponieważ zaczynają się wówczas remonty mieszkań, dróg, a nawet większe inwestycje budowlane. Gdzie zatem znaleźć pracę zimą?  


Turystyka w kurortach

    Oferty pracy jesienią i zimą, mimo że mniej liczne, to jednak się pojawiają. Zacznijmy może od pracowników, którzy zamierzają się zatrudnić w takich rejonach Polski, jak np. Zakopane, Beskidy itp. Już od grudnia zaczną tam tłumnie przybywać turyści, aby podnieść sobie adrenalinę na ośnieżonych stokach. Na pewno nie zabraknie więc ofert pracy w takich zawodach, jak kelner czy barman. Pokojówka także nie powinna narzekać na brak zajęcia. Kucharz oraz cukiernik również nie mogą oddawać się wówczas błogim wakacjom, ponieważ sporo zarobią w górskich kurortach. Dobre żniwo będzie miał także instruktor narciarski, kosmetyczka i masażysta. Wypoczywający lubią przecież zażyć odrobiny relaksu po dość intensywnym szusowaniu na stoku.


Sport i rekreacja

    Co jednak z innymi województwami, gdzie turystyka nie ma się tak dobrze? Dużo zajęcia będzie mieć: instruktor fitness lub trener personalny. Siłownia stanie się bowiem jedynym miejscem, gdzie można komfortowo uprawiać sport i na pewno wiele osób bez względu na cenę wykupi półroczny abonament. Wszystkie zawody, jak wizażystka czy wspomniana już kosmetyczka, będą się cieszyć sporym powodzeniem, bo fakt, że szybko zapada zmrok wcale nie oznacza, że ludzie zrezygnują z pielęgnacji własnej urody oraz sylwetki. To już przecież standard, że mimo wszystko chętnie oddajemy się relaksowi tym bardziej, że trwa intensywna moda na sportowe aktywności.


Branża budowlana

    Czy branża budowlana aby na pewno pozostaje w uśpieniu? Generalnie tak to zwykle bywa, aczkolwiek wielu klientów prywatnych decyduje się na remont, szczególnie przed świętami. To moment, kiedy obserwuje się znaczny spadek cen materiałów budowlanych i ludzie chętnie z tych promocji korzystają. Malarz, tynkarz i parkieciarz na pewno znajdą dla siebie jakieś zajęcie, choć dużo gorzej będzie miał dekarz i murarz. Nie bez powodu wiele małych firm budowlanych na okres zimy zawiesza swoje działalności.


Komunikacja i transport

    Duży odsetek branż działa jednak jak dawniej, mimo przeszywającego zimna i nienajlepszych warunków atmosferycznych. Usługi transportowe i kierowcy muszą się borykać ze śliskimi nawierzchniami, lecz sektor transportowy powinien działać bez zarzutu. Podobnie przewoźnicy. Kierowcy autobusów odnotują duży wzrost zainteresowania komunikacją, choćby ze względu na masowe przyjazdy na święta osób pracujących za granicą.  
    Warto wspomnieć, że sąsiednie kraje zawsze są otwarte na chętnych do pracy, dlatego oferty pracy można tam znaleźć bez względu na sezon. Praca nie leży na ulicy, lecz dla chcącego nigdy nie ma nic trudnego!

Przeczytaj także:

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasz przedstawiciel odpowie na nią w najbliższym czasie.

Pozdrawiamy Zespół Światpracy.pl"