Wiadomości

Data wiadomości: 03.01.2018

Zawód kierowca
Zawód kierowca
Charakterystyka zawodu

Obecnie każdy już posiada własne auto i sama umiejętność prowadzenia samochodu osobowego nie jest niczym nadzwyczajnym. Nawet kierowcy ambulansów muszą przecież przejść kursy pierwszej pomocy i ratownictwa, ponieważ dodatkowo pracują jako ratownicy. Zawód kierowca przestał być tak prestiżowy i jednotorowy, jak niegdyś, aczkolwiek w tak znacznie uprzemysłowionym i wysoko rozwiniętym świecie, kierowcy mają swoje miejsce na rynku pracy, szczególnie jeśli są to te osoby, które posiadają prawo jazdy kategorii C, C+E lub kursy prowadzenia innych pojazdów specjalistycznych.

Intratne oferty pracy


Najbardziej opłacalna jest praca kierowcy, który wyjeżdża poza granice kraju. Wówczas można się spodziewać zarobków rzędu kilku tysięcy, stosownie do doświadczenia, a także możliwości i hojności firmy, gdzie jesteśmy zatrudnieni. Na nieco mniejsze zarobki mogą liczyć kierowcy poruszający się wyłącznie po terytorium Polski, ale ci spędzają za to więcej czasu z rodziną, ponieważ często bywają w domu. Dobrym, a być może najlepszym na dzień dzisiejszy rozwiązaniem jest samozatrudnienie. Jeśli tylko potrafimy być konkurencyjni oraz mamy umiejętność wyszukiwania zleceń, głównie w internecie to warto otworzyć własną działalność i pracować na swój rachunek. To zdecydowanie lepszy zarobek i dobre perspektywy, ponieważ z czasem uda się wziąć w leasing jedną lub nawet kilka ciężarówek i samodzielnie realizować zlecenia, dodatkowo jeszcze oferując pracę podwykonawcom. To jedno z lepszych rozwiązań, z których wielu kierowców chętnie korzysta, jeśli są tylko wystarczająco odważni.


Osoba pragnąca zatrudnić się jako kierowca musi mieć oczywiście odpowiednie kwalifikacje, jakimi są prawo jazdy kategorii C, C1, C1+E, C+E oraz liczne specjalistyczne kursy. Im więcej umiejętności i ukończonych szkoleń, tym większe szanse znalezienia dobrze płatnej pracy w Warszawie, Poznaniu czy innych dużych miastach, które przecież gwarantują lepsze warunki zatrudnienia.

Dobry kierowca ciężarówki


Praca kierowcy ciężarówki jest dość wymagająca. Będzie tak bez względu na miasto, w którym pracujemy, zarówno Olsztyn, jak i Kraków wymagają takiego samego doświadczenia w prowadzeniu pojazdów. Dodatkowo istotna będzie duża sprawność narządu słuch, wzorku, a także koordynacja, refleks i tężyzna fizyczna, choć większość firm transportowych nie wymaga już dziś od kierowcy dysponowania umiejętnością samodzielnego naprawiania pojazdu podczas awarii.


Oferty pracy dla zawodowego kierowcy są dziś dość liczne, ponieważ logistyka i transport wciąż się rozwijają. Uzyskanie stosownego prawa jazdy może być więc korzystnym posunięciem, aczkolwiek trzeba się liczyć z ciągłą nieobecnością w domu i sporym wysiłkiem polegającym na bacznej uwadze i dość dużej odpowiedzialności. To zatem praca nie dla wszystkich.


Przeczytaj także:

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasz przedstawiciel odpowie na nią w najbliższym czasie.

Pozdrawiamy Zespół Światpracy.pl"