Wiadomości

Data wiadomości: 17.02.2018

Zawody dalekiej przyszłości
 Zawody dalekiej przyszłości
Zawody przyszłości

Oczywiście nie radzimy tego traktować jako pewniaka, ponieważ są to wyłącznie przewidywania rządowych instytucji działających w USA. Być może jednak tradycyjne i zanikające już zawody powrócą do łask, a oferty pracy pojawią się jak grzyby po deszczu? Niestety, trzeba także pamiętać, że współczesna technologia i rozwój zagrażają człowiekowi. Już w niedalekiej przyszłości wiele stanowisk zostanie zastąpionych przez maszyny. Nie trzeba właściwie daleko szukać. Wystarczy spojrzeć na duże hipermarkety np. w Wielkiej Brytanii, gdzie zawód ekspedient czy kasjer zostaje wyparty przez robota – urządzenie, które samo liczy, waży i kasuje.

Hipotetyczne oferty pracy w 2020 roku


Obserwujemy obecnie trend posiadania pupila, zatem zwierzęta będę potrzebowały w niedalekiej przyszłości szerszej opieki medycznej, a także usług z branży pielęgnacyjnych. Stąd właśnie weterynarz będzie mieć wówczas pełne ręce roboty, a ich liczba może nawet wzrosnąć o 36%.
Nie zmieni się nic w sektorze badań naukowych, a zdecydowanie wzrośnie potrzeba zatrudniania specjalistów z zakresu biologii, chemii, fizyki, matematyki i inżynierii.
Po raz kolejny informatycy będą górować nad resztą zawodów, szczególnie ci, którzy zajmują się programowaniem baz danych. Tę całą masę informacji o nas, o świecie oraz o materii, trzeba będzie przecież gdzieś upakować i sklasyfikować. Informatycy i programiści, a także specjaliści IT na pewno będą więc mieć prawdziwe urwanie głowy i bardzo wysokie zarobki.

Obniżanie kosztów produkcji przy jednoczesnej poprawie wydajności, zarządzenie ludźmi i duża wiedza merytoryczna to oczywiście cechy dobrego menadżera. Nic więc dziwnego, że i oni nie będą mieć kłopotu na rynku, a oferty pracy posypią się dla nich jak z kapelusza.
Nie będzie też wielkich niespodzianek w branży opieka zdrowotna, ponieważ fizjoterapeuci, laryngolodzy, okuliści, dentyści i pielęgniarki są teraz w cenie, a w 2020 roku ich ranga wzrośnie jeszcze bardziej. Chodzi bowiem o lekarzy specjalistów, których dziś braknie niemal na całym globie.


Oferty pracy dla kreatywnych


Na brak pieniędzy nie będą narzekać wszystkie te osoby, które wykażą się dużą przedsiębiorczością i bardzo wyjątkowym pomysłem na własną działalność gospodarczą. Salon piękności dla zwierząt, mobilna myjnia samochodowa, a także zawód introligator, bednarz oraz dekarz, to są profesje przyszłości. Szacuje się bowiem, że zawody, które dziś są niemal na wyginięciu i kompletnie zanikają, będą świętować swój wielki triumf. Wszystko przez brak wyprofilowanych szkół zawodowych i nauczycieli, którzy potrafili przekazywać mało popularną wiedzę.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o zdrowiu psychicznym ludzi przyszłości, które będzie nieustannie podupadać. Terapeuci także nie będą więc narzekać na brak zajęcia.Przeczytaj także:

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasz przedstawiciel odpowie na nią w najbliższym czasie.

Pozdrawiamy Zespół Światpracy.pl"