Nauczyciel języka angielskiego do pracy w Chinach

Data ogłoszenia: 04.09.2019

Id ogłoszenia: 156758728013681

zobacz profil firmy

Oferta wygasa za: 1 miesiąc

Poznaj stanowisko

Specjalista

Inne oferty pracy w kategorii

Specjalista

Norsk-Pol zatrudni ambitną i odpowiedzialną osobę na stanowisko:

Miejsce pracy: Chiny

Opis stanowiska

We are currently looking for English teachers from Poland for a big, private kindergarten chain in China. Working as an English teacher in a Chinese kindergarten is an extremely interesting and rewarding opportunity.

Work involves:

Teaching English to 3 to 6 year old children.

Organizing games and activities that would stimulate children to learn new English words and phrases.

30 hours of classes per week.

Wymagania

Preferred background and qualifications:

Bachelors or master’s degree in Mathematics, Music, Art or Physical Education (other majors will also be considered).

Prior English teaching experience and experience working with children is preferred.

Preferred personal qualities

Passion for teaching children

Excellent communication skills Diligence and honesty

Language skills

English: Excellent verbal, writing and listening skills

Oferujemy

Benefits include:

100% legal employment at one of the largest kindergarten chains in China.

Salary ranging from CNY 14,000 to CNY 20,000 after taxes (approx. USD 2,000 – USD 2,800) per month depending on your qualifications and experience.

Accommodation in a private 2-room flat (approx. 50 sqm)

Flexible working hours.

Free breakfast, lunch and dinner offered at the kindergarten.

Approx. 35 days of paid holidays per year (includes national holidays).

Health care and insurance.

Wynagrodzenie brutto
powyżej 8000 pln

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji za pomocą przycisku nad ogłoszeniem: "APLIKUJ TERAZ"

Dziękujemy za wysłanie wiadomości.

Nasz przedstawiciel odpowie na nią w najbliższym czasie.

Pozdrawiamy Zespół Światpracy.pl"